IIC na warsztatach w ośrodku Klimbergowice

Klasa II c rozpoczęła rok szkolny 2019/2020 zdrowo i aktywnie. W dniach 19-20 września uczniowie wzięli udział w warsztatach ekologicznych, odbywających się w Sztumskiej Wsi, w ośrodku Klimbergowice.

Przyjazna, domowa atmosfera tego miejsca i bliskość natury sprzyjała integracji i pogłębianiu koleżeńskich relacji. Pod opieką pani Lamkowskiej i pani Kubaszewskiej, uczniowie udali się na spacer do pobliskiego lasu, gdzie ich zadaniem było zebranie i rozpoznanie napotkanych liści, wykorzystanych później do stworzenia zielników. Co więcej, kilku osobom udało się nawet znaleźć okazałe grzyby!

Po południu każdy spędzał czas we własnym zakresie, na przykład na zabawie ze zwierzętami czy obserwacji koni. Wieczorem wszyscy wspólnie zasiedli do ogniska. Spędzone razem dni poza murami szkoły z pewnością zaowocują, a efekty pracy uczniów można obejrzeć w szkolnej gablocie.