III Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej pod patronatem Starosty Powiatu Malborskiego i Burmistrza Miasta Malborka (15.11)

Konkurs miał na celu uświetnienie rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, przybliżyć młodzieży pieśni patriotyczne a tym samym kształtować w niej poczucie patriotyzmu. Jest to również doskonała okazja do zaprezentowania dorobku artystycznego młodych uczestników. Odkrywanie talentów muzycznych i wdrażanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze muzycznej. Przygotowaniem konkursu zajęła się klasa IB artystyczno-prawna w ramach innowacji pedagogicznej „Szkoła talentów i młodych z pasją”. Koordynatorami konkursu były Panie vice Dyrektor Monika Pozorska i Maria Seibert.

Występy poprzedził poruszający spektakl muzyczno-słowny przygotowany przez uczniów I LO, w którym głównym bohaterem był Józef Piłsudski i jego przesłanie „Być dla Polski, dla Polaków”. W tym roku obchodzimy 150-rocznicę urodzin tego Wielkiego Polaka. Scenariusz opracowała Monika Pozorska, która przygotowała spektakl z nauczycielami – Agnieszką Tkaczyk i Jackiem Jakusikiem oraz Marią Seibert odpowiedzialną za oprawę muzyczną.
Po przedstawieniu na scenie zaprezentowali się uczestnicy konkursu – zespoły i soliści z powiatu malborskiego. Każdy z nich wykonał jeden utwór o charakterze patriotycznym. Było zarówno wzruszająco i nostalgicznie jak i mocno i przejmująco.

Wykonawców oceniało Jury w składzie: Danuta Kuczewska (dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Malborku), Sylwia Grabowska (dyrektor Wydziały Promocji, Edukacji, Kultury i Sportu w starostwie powiatowym), Jolanta Leszczyńska (Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w urzędzie miasta), Aleksandra Kapejewska (dyrektor MCKiE) oraz Katarzyna Fabiańska (redakcja 82-200.pl, Wydział Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą w urzędzie miasta). Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria Soliści:
I miejsce Wiktor Grabowski z I LO pod kierunkiem Marii Seibert
II miejsce Julia Jasińska z SP nr 1 pod kierunkiem Marii Seibert
III miejsce Filip Paziak z ZSP nr 3 pod kierunkiem Katarzyny Adamkowskiej.
wyróżnienie: Dominika Kuryłowicz z SP nr 5 pod kierunkiem Edyty Włodarczyk

Kategoria Zespoły:
I miejsce „Parafraza” z I LO pod kierunkiem Marii Seibert
II miejsce „Patria” z ZSP nr 3 pod kierunkiem Katarzyny Kruszewskiej
III miejsce „Rock Band” z ZSP nr 2 pod kierunkiem Agnieszki Ryńskiej
wyróżnienie: zespół z Zespołu Szkół Katolickich w Malborku pod kierunkiem Karoliny Serafin – Lasota

Serdeczne podziękowania dla :

fundatorów  nagród  -Starosty Powiatu Malborskiego  Mirosława Czapli   oraz

Burmistrza Miasta Malborka Marka Charzewskiego ,a także za umożliwienie sprzętu muzycznego Dyrektor Aleksadrze Kapejewskiej.