Innowacja pedagogiczna „Człowiek bez tajemnic”

18 stycznia 2018 odbyły się czwarte już zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej „Człowiek bez tajemnic” prowadzonej w klasie 1c. Tematem spotkania były zaburzenia odżywiania. W pierwszej części zajęć pani Joanna Jasińska opowiedziała między innymi o jadłowstręcie psychicznym (anoreksji) i żarłoczności psychicznej (bulimii). Wspólnie rozpoznaliśmy objawy charakterystyczne dla tych przypadłości. Poznaliśmy przyczyny zachorowań na zaburzenia odżywiania oraz zniszczenia w organizmie, jakie ze sobą niosą. Rozmawialiśmy także na temat akceptacji własnego ciała.

Na kolejną część spotkania został zaproszony gość specjalny – pani doktor Michalina Wołowik, która jest absolwentką naszej szkoły. Pani doktor kontynuowała temat zaburzeń odżywiania. Dowiedzieliśmy się dużo o ich leczeniu i terapiach jakim poddawani są pacjenci z takowymi przypadłościami. Pani doktor z chęcią udzielała odpowiedzi na nasze pytania związane ze studiami medycznymi oraz pracą lekarza.

Ostatnim etapem było tzw „coś dla ciała” czyli zajęcia jogi z panią Anną Furyk – także absolwentką I LO. Pani instruktor pokazała nam wiele ćwiczeń pozwalających na rozluźnienie i wyciszenie się. Dawaliśmy z siebie wszystko, mimo że niektóre z zadań sprawiały nam trudność.

Zajęcia bardzo nam się spodobały. Wszyscy wyszliśmy z nich bardzo spokojni, zadowoleni i uśmiechnięci.

Uczennice klasy 1 Ula Obołończyk, Maja Mucha