Koncert Jubileuszowy Balbin

W sobotę, 1 lutego br., odbył się przepiękny koncert z okazji jubileuszu 35-lecia Balbin i pracy artystycznej Marii Seibert. Dlaczego o tym piszemy? Maria Seibert jest nauczycielką naszej szkoły a w zespole śpiewali i śpiewają uczniowie i absolwenci 1 LO.

Na koncercie nie zabrakło też wspomnienia z Rock Opery Krzyżacy jr. z naszym udziałem. Pani Seibert ma niezwykły dar wyszukiwania i szlifowania talentów muzycznych, o czym przekonujemy się cały czas. Wielu z nas, przychodząc do tej szkoły, nawet nie myślało o śpiewaniu i występach, jednak jeśli ktoś już trafi pod skrzydła pani Marii, to od razu wiadomo, że będzie to wielka muzyczna przygoda, moc emocji ale też ogromna praca.

Na koncercie w imieniu własnym oraz całej szkolonej wspólnoty życzenia jubilatce złożyła pani dyrektor Hanna Lalak. Obecnie w studiu wokalnym Balbiny śpiewają uczniowie: Patrycja Fabiańska, Julia Jasińska, Michał Zdziennicki i Robert Puczka oraz absolwentka Joanna Agejczyk Weronika Krupa, Weronika Żelazko, Dominika Wrzochalska, Szymon Jarmołowski .

Trudno wyliczyć, ilu śpiewało ich wcześniej, ale na pewno warto wymienić Tadeusza Seiberta, który po udanym udziale w The Voice of Poland zaczął robić prawdziwą karierę. Tadeusz wystąpił również w piątek podczas Music Malbork. Scenografią do koncertu była prezentacja zdjęć i filmów, którą podczas występów zajął się Wiktor Sosnowski.