Konkurs kolęd

Tuż przed przerwą świąteczną, 19 grudnia, w naszej szkole odbył się konkurs kolęd i pastorałek. Wzięły w nim udział wszystkie klasy pierwsze i drugie oraz gimnazjum „Awans”.Każda klasa miała swój własny plan na zdobycie pierwszego miejsca. Jedni starali się zaimponować po prostu swoim głosem, inni interesującą scenerią czy też „efektami specjalnymi” (deszcze konfetti, które mogły odwrócić uwagę od śpiewu). Jedna z klas postawiła na bardzo współczesne wykonanie kolędy „Chwała na wysokości” – była ona bowiem wykonana w klimacie dyskotekowym. Jednak najlepszymi z klas okazały się te, które połączyły ze sobą wiele elementów – radosne śpiewanie (uśmiech na twarzy jest ważną sprawą), ciekawe przebrania i grę na instrumentach muzycznych. Po występach wszystkich klas, jury w składzie: Krystyna Gozdur, Jolanta Mikołajewska, Bożena Belcarz, Paweł Paziak oraz Wichowska Weronika udało się na obrady.  Po krótkiej przerwie   Pan Dyrektor ogłosił wyniki: zostały przyznane trzy wyróżnienia: gimnazjum „Awans” w utworze „Kto wie”, klasa 2 C „Z narodzenia Pana”i klasa 2D „Radość dzielenia”.
Pierwsze miejsce zdobyła klasa 2 B, która wykonała kolędę „Oj, maluśki” drugie miejsce klasa 2E za kolędę  „Przybieżeli do Betlejem”,  trzecie  zaś klasa 1A w utworze „Pójdzmy wszyscy do stajenki”.  Klasy wyróżnione otrzymały w nagrodę godziny i dni bez stresu, a klasy na  podium – nagrody pieniężne.

Konkurs podobał się chyba wszystkim. Był to miło spędzony czas z całą społecznością szkolną, połączony z dobrą zabawą zarówno dla wykonawców, jak i odbiorców. Jako uczniowie mamy nadzieję, że podobne konkursy będą pojawiały się w kalendarzu naszej szkoły często, żebyśmy mieli szansę dalej rozwijać nasze umiejętności wokalne i teatralne.

Justyna Okrucińska, klasa 1A