„Kulturalna” wycieczka uczniów I LO do Warszawy

W dniach 09-10.11.2021 uczniowie klas trzecich I LO pod opieką Bogdana Kuchara, Damiana Mikuckiego i Pana Piotra Zimbała udali się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszego dnia wycieczkowicze już od wczesnych godzin mieli okazję odwiedzić Muzeum Medycyny Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas zajęć prowadzonych przez studentów medycyny UW uczniowie mogli zadawać pytania i poznawać tajniki ludzkiego ciała.

Następnie podczas spaceru Starym Miastem odwiedzili wspólnie charakterystyczne miejsca w Warszawie. Wizyta na Starym Mieście nie mogła odbyć się bez zwiedzenia Zamku Królewskiego, którego historię i piękno przedstawili przewodnicy muzealni.

Wieczór był chwilą odpoczynku, którą uczniowie wraz z nauczycielami spędzili w Teatrze 6.Piętro, mającym swoją siedzibę w Pałacu Kultury i Nauki. Mieli tam okazję obejrzeć sztukę pt: „ZAGRAJ TO JESZCZE RAZ, SAM ”. Jest ona błyskotliwą, pełną humoru historią poszukiwania miłości swego życia przez krytyka filmowego. Spektakl bawił do łez, za sprawą świetnych dialogów i gry aktorów takich jak K. Wojewódzki, A Cieślak,

M. Żebrowski B. Kurdej – Szatan czy sam Daniel Olbrychski, z którym nadarzyła się okazja do krótkiej pogawędki w windzie Pałacu Kultury.

Dzień drugi rozpoczął się zwiedzaniem Cmentarza Powązkowskiego. Był czas na zapalenie znicza i chwilę zadumy.

Ostatnimi punktami wycieczki był Ogród Botaniczny położony przy Łazienkach Królewskich oraz Muzeum Niepodległości MWiM przy ul. Szucha 25.

Cała wycieczka przebiegła bardzo sprawnie, przez cały czas towarzyszył wszystkim dobry humor. Wszystko to oraz ciekawy i różnorodny program sprawiło, że wycieczkę można uznać jako w pełni udaną. Dla maturzystów był to czas na złapanie oddechu. Przed nimi już ostatnia prosta do egzaminów maturalnych.