Malborskie Dziady

img_3994W ostatni piątek października Samorząd Uczniowski zainicjował kolejny dzień tematyczny. Zamieniono jednak obchody zachodniego zwyczaju Halloween na słowiańskie Dziady – przedchrześcijański obrzęd zaduszny, którego istotą było „obcowanie żywych z umarłymi”. img_4010Świadomi dawnych polskich tradycji, znając arcydramat Adama Mickiewicza, uczniowie przygotowali niezwykłe przebrania. W ten sposób w naszym liceum pojawiły się liczne duchy, widma, a nawet upiory. Wśród bytów pozaziemskich można było spotkać także pastereczki, które zgodnie z relacją A. Mickiewicza w II cz. ,, Dziadów” odrzucały wszystkich zalotników. Na szkolnym korytarzu pojawiły się również przerażające upiory, ubrane w ciemne koszule i peleryny img_3998Twarze niektórych, w połowie ludzkie, pokrywała krew lub spalenizna, inni mieli białe cienie pod oczami, a także rozległe rany.

img_4024Kreatywność uczniów nie raz zaskakiwała. Dzięki niej mogli oni zdobyć kolejne punkty dla swoich klas. Przecież projekt Aktywna Klasa trwa cały rok, a połączenie zdrowej rywalizacji z zabawą daje jeszcze lepsze efekty.

Zespół redakcyjnyimg_4019