Marta Orlich w finale konkursu Domowy Festiwal Piosenki

Domowa kwarantanna to czas, który można wykorzystać na realizację swoich pasji. Można siedzieć i narzekać ale również można tworzyć i prezentować się światu. Tą drugą opcję wybrała Marta Orlich, uczennica trzeciej klasy I LO, która w domowych warunkach nagrała utwór „Bigotka” śpiewany w oryginale przez Mery Spolsky i wysłała go do konkursu „Domowy Festiwal Piosenki”.

Finaliści konkursu wybierani byli na podstawie ilości głosów oddanych na ich wykonanie na Facebooku. W półfinale na 22 osób z liczbą 1117 lików Marta zajęła 7 miejsce, teraz o ostatecznych wynikach zadecyduje Jury powołane przez organizatorów. Werdykt zostanie ogłoszony 28 kwietnia br. Trzymamy kciuki!

Przypomnijmy, że Martę można było często podziwiać, jak śpiewa w naszej szkole. Występowała solistycznie, z zespołem 4M, „Parafrazą” a także w Rock Operze Krzyżacy jr. Niestety już żegna się z naszą szkołą, ale jesteśmy pewni, że jeszcze nie raz o niej usłyszymy. Bardzo cieszę się Marto, że mogłam pracować z Tobą artystycznie. Dla mnie, jako nauczyciela, to wielki sukces widzieć, jak się rozwijasz i jak spełniacie swoje marzenia. Dałaś mi  dużo pozytywnej energii oraz satysfakcji. Życzę wielu sukcesów, realizacji planów i spełnienia najskrytszych marzeń. Szukaj własnych ścieżek i nie obawiaj się  nimi podążać!

Maria Seibert