Michał Jakubowicz, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku w finale etapu okręgowego Olimpiady Języka Angielskiego

DSC_0110Każdy, kto kiedykolwiek pisał etap szkolny OJA, wie jak wyśrubowany jest jej poziom. Nawet najtęższe mózgi przepadają na etapie szkolnym, nie osiągając pułapu  50%. Tym bardziej należy docenić dotychczasowy wynik Michała Jakubowicza, który jako pierwszy uczeń naszego powiatu od niepamiętnych czasów zakwalifikował się do etapu okręgowego Olimpiady Języka Angielskiego. Etap okręgowy obejmuje szkoły ponadgimnazjalne z  trzech województw Polski północnej – pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz kujawsko-pomorskiego. 
          Uczeń naszej szkoły przebrnął już także przez pierwszą część okręgowego etapu Olimpiady – test pisemny, który odbył się 16.01.2017. Michał Jakubowicz znalazł się teraz w gronie 44 uczestników oczekujących na część ustną tych zawodów językowych. 30 stycznia uczeń z Malborka weźmie udział w ostatnim etapie konkursu przed finałem ogólnopolskim. 
Nauczycielem uczącym Michała w I LO jest Lesław Wądołowski, zaś opiekę merytoryczną 
w trakcie przygotowań do etapu okręgowego sprawuje Dariusz Jasiński. 
Trzymajmy kciuki za jak najlepszy wynik Michała w czasie rozmowy kwalifikacyjnej                   w Uniwersytecie Gdańskim w najbliższy poniedziałek.

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy powodzenia!