Międzynarodowa Przygoda Edukacyjna: Uczniowie I LO w Sercu Francji dzięki Projektowi Erasmus+

7 kwietnia grupa uczniów z naszego liceum wyruszyła w niezwykłą podróż do serca Francji, aby odwiedzić zaprzyjaźnioną szkołę Jean Talon w Chateau de Champagne. Ta wyjątkowa wizyta stanowiła część kontynuacji projektu Erasmus+ skupiającego się na tematyce zamków średniowiecznych.

Inicjatywa ta, rozpoczęta w ubiegłym roku, już przyniosła pierwsze owocne rezultaty. Ubiegłoroczne działania projektowe zwieńczyła „Gala filmowa” w auli naszego I LO, podczas której uczestnicy mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wynikami swoich badań nad zamkami średniowiecznymi. Tegoroczne spotkanie w Francji ma za zadanie dalej rozwijać i pogłębiać te międzynarodowe więzi, koncentrując się na tworzeniu serii artykułów, które będą poruszały nie tylko temat zamków średniowiecznych, ale również różnice kulturowe między uczestnikami projektu.

Zamierzeniem tej współpracy jest nie tylko edukacja i wymiana kulturowa, ale również promocja projektu Erasmus+ oraz jego celów. Uczniowie, pod opieką swoich nauczycieli i ekspertów, będą mieć za zadanie zgłębić historię i tajemnice zamków średniowiecznych, a następnie podzielić się swoimi odkryciami za pośrednictwem publikacji internetowych. To nie tylko doskonała okazja do nauki i rozwijania umiejętności pisania, ale również sposób na zbudowanie trwałych więzi międzykulturowych.

Projekt ten otwiera przed uczniami drzwi do świata, ucząc ich nie tylko historii i kultury, ale także pracy zespołowej, komunikacji międzykulturowej oraz umiejętności cyfrowych. Publikacja artykułów w internecie ma na celu nie tylko udokumentowanie ich ciężkiej pracy, ale również inspirowanie innych uczniów do eksplorowania europejskiego dziedzictwa i angażowania się w międzynarodowe projekty edukacyjne.

Podczas pobytu w Jean Talon w Chateau de Champagne uczniowie będą mieli również okazję do bezpośredniego poznania francuskiej kultury, co z pewnością wzbogaci ich osobiste doświadczenia i perspektywy. To wszystko sprawia, że projekt Erasmus+ nie jest tylko projekt edukacyjny, ale prawdziwą życiową przygodą.

Oczekujemy z niecierpliwością na artykuły napisane przez naszych uczniów i jesteśmy dumni, że mogą oni brać udział w tak inspirujących międzynarodowych inicjatywach. Stay tuned!