Warsztaty teatralne… Teatr Miniatura Wrzeszcz

09 kwietnia br. Młodzież I liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza miała okazję odwiedzić Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku. Podczas wyjazdu uczniowie obejrzeli spektakl ” Atlas Wysp Odległych ” na podstawie książki autorstwa Judith Schalansky. Po zakończonym występie uczestniczyli także w specjalnie przygotowanych warsztatach teatralnych.

” Atlas Wysp Odległych ” to spektakl opowiadający o dalekich miejscach położonych między pięcioma oceanami. Sztuka porusza nie tylko temat wypraw, ale także fantazji i skutków jakie za sobą niosą. Czasami ludzie nie zważając na konsekwencje niektórych działań upracie dążą do spełnienia swych celów. Przyćmieni wolą odkrycia czegoś nowego bagatelizują potencjalne zagrożenie czyhające na nieznanym lądzie.

Podczas warsztatów teatralnych Młodzież miała okazję na nowo poznać znaczenie słowa ” teatr”. Nawiązując do obejrzanej sztuki uczniowie mieli szansę na ukazanie własnej interpretacji każdej z pięciu Wysp. Zagłębili się oni w temat wypraw oceanicznych, poznali prawdziwe znaczenie teatru, a dla wielu byla to także okazja do integracji z rówieśnikami