Międzynarodowy sukces Dominiki Zielińskiej!

Z wielką radością i dumą przyjęliśmy informację o sukcesie uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku – Dominiki Zielińskiej. Dominika jest obecnie uczennicą klasy trzeciej, która rozwija się na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim od wielu lat rysuje, maluje, tworzy grafiki, ale oprócz tego angażuje się w działania społeczne, realizując po raz drugi projekt społeczny w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Pasja rysowania „towarzyszy” Dominice od  wielu i lat przynosi  jej już wymierne efekty. Uczennica wzięła  ostatnio udział w międzynarodowym konkursie plastycznym o Mikołaju Koperniku i jego odkryciach, organizowanym przez  Międzynarodowe Stowarzyszenie Miast Cittaslow.

Celem konkursu było upamiętnienie 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika oraz upowszechnienie na świecie dorobku Wielkiego Astronoma. Polegał on na wykonaniu prac z wykorzystaniem technik cyfrowych, m. in: filmu, grafiki, animacji, prezentacji upamiętniających dokonania Mikołaja Kopernika. Uroczyste ogłoszenie zwycięzców konkursu wraz z prezentacją nagrodzonych prac odbędzie się podczas Zgromadzenia Ogólnego Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Cittaslow w Polesine Zibello/Parma (Włochy) w dniu 24.06.2023 r.

Praca Dominiki już została wyróżniona, bowiem zostanie ona  wykorzystana na torbach bawełnianych przygotowanych jako gadżety na stoisko we Włoszech promujące postać Mikołaja Kopernika. Gratulujemy sukcesu i czekamy na ostateczne wyniki!

Izabela Łukasiewicz, doradca zawodowy