MŁODZIEŻOWE SPOTKANIA Z MEDYCYNĄ Z UDZIAŁEM UCZNIÓW I LO W MALBORKU

Z naukami o zdrowiu klasa 3 C I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku pozostaje za pan brat już od początku nauki w szkole. Korzystając z zaproszenia Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej młodzież odwiedziła 14 listopada 2019 r. Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej w Elblągu, gdzie znajdują się pracownie pielęgniarskie, patofizjologii, anatomiczne, mikrobiologiczne, biofizyczne, mikroskopowe, sale opieki pielęgniarskiej, intensywnej terapii, opieki operacyjnej i porodowej.

sdr

W budynku Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej mieści się również pracownia badania fizykalnego połączona z salą medyczną czynności ratunkowych. Dzięki symulatorom medycznym studenci zdobywają tutaj praktyczną wiedzę dotyczącą opieki nad pacjentami.

dav

Wyjazd klasy 3 C do Elbląga łączył się również z udziałem młodzieży w inauguracyjnej konferencji Młodzieżowych Spotkań z Medycyną. Uczennica II LO w Elblągu przedstawiła „Prozdrowotne właściwości grzybów”. W kolejności: dr n. med. Roman Budziński wygłosił wykład „Jak technologie zmieniają chirurgię”, a dr n. med. Iwona Helena Ryniewicz- Zander przedstawiła młodzieży „ Nowoczesne metody w onkologii”.

sdr