Na przygodę z geografią.

Pięciodniowy pobyt w sercu Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, w otoczeniu lasów, łąk i torfowisk rozpoczęliśmy w poniedziałek,13 listopada 2017 r. Zielona Szkoła w Schodnie mieści się w odrestaurowanym, ponad 100-letnim budynku, który dawniej funkcjonował jako szkoła wiejska. W trakcie pobytu doskonaliliśmy wiedzę na warsztatach prowadzonych przez geografów i przyrodników:

• Jak czytać mapę i nie zgubić się w lesie ?
  • Ptaki- fenomen świata zwierząt.
  • Skarby polskiej przyrody- obszary chronione w Polsce.
  • Płazy i gady w Polsce.
  • Wycieczka w epokę lodowcową.
  • Woda źródłem życia
  • Szlakiem bobra europejskiego.
  • Tak więc zdaliśmy egzamin z poruszania się w ciemności po lesie z pomocą busoli, obserwowaliśmy lot orła bielika, dowiedzieliśmy się, że pierwszym drzewami objętymi ochroną w Polsce były cisy- od czasów króla Jagiełły. Poznaliśmy również tajemnice węża Eskulapa, a także epoki lodowcowej, której reliktem jest dzisiaj w Polsce niepylak apollo.

Uczniowie klas IID, ID,2E