Nagrody filmowe z okazji XII Dnia Patrona rozdane…

22.marca w Karwanie odbyła się gala filmowa i wręczenie nagród uczniom klas trzecich, które realizowały filmy według nowel Henryka Sienkiewicza : „Jamioł”, „Ta trzecia” i „Bartek Zwycięzca”. Duże wsparcie podczas nagrywania filmów i poznawania zakamarków zamku okazali naszym uczniom pracownicy zamku – pan Tomasz Bogdanowicz i pan Arkadiusz Dzikowski.

Filmy oceniane były przez fachowe i niezależne Jury, w skład którego weszli : pani Agnieszka Daniłów (dyrektor Powiatowego Ogniska Plastycznego), pan Krzysztof Keński ( dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6, znawca sztuki filmowej), pan Marek Stokowski (pracownik Muzeum Zamkowego) oraz tegoroczna maturzystka-Antonina Klimkowska, której klasa wygrała w zeszłym roku.

Po raz pierwszy pojawili się na gali nasi absolwenci, twórcy kanału filmowego „Zaginiona ekspedycja” : Michał Kierzkowski i Mateusz Kulwiński oraz ich kolega Kamil Grulkowski. Wreczali oni nagrody w kilku kategoriach.

Oto lista nagrodzonych :

*najlepszy film – „Jamioł” – film klasy 3b

*najpiękniej ukazany zamek – 3a

*reżyseria – Aleksandra Dobrowolska, Daria Skorupa – klasa 3b

*scenariusz – Daria Wolter, Daria Skorupa, Agnieszka Milanowska – 3b

*zdjęcia – Oliwia Adamek, Miłosz Łopaciuk – 3a

*montaż – Aleksandra Dobrowolska – 3b

*montaż – wyróżnienie – Wiktoria Tomczyk – 3c

*pierwszoplanowy duet żeński – Agnieszka Milanowska i Sandra Ogórek – 3b

*pierwszoplanowy duet męski – Marcin Mierzwiński i Tymon Wąsiewicz – 3a

*drugoplanowa rola męska – Jan Gostumski – 3c

*rola epizodyczna – Rafael Saez Cara – wychowawca 3b