Nieważne, że zimno! Ważne, że razem!

Zgodnie zDSC06190 tradycją naszej szkoły klasy pierwsze uczestniczyły w wyjeździe integracyjnym do Mikoszewa. W niedzielny poranek 6 września wyruszyliśmy w drogę. Na miejscu pogoda okazała się mniej łaskawa niż przypuszczaliśmy: było zimno i co chwilę padał deszcz. To nas jednak nie zraziło. Liczyła się przecież dobra zabawa i wspólna integracja.
Zajęcia rozpoczęliśmy od Zumby pod opieką  pani Pauliny Siemieniuk.
Następnie udaliśmy się na spacer do Wisłoujścia.
Po kolacji wszyscy uczestnicy wyjazdu zebrali się przy ognisku i śpiewali piosenki. Wymyślone wspólnie gry sprzyjały integracji i pozwalały rozgrzać się w chłodny wieczór. Były to m.in. zabawa w ,,łapki”, śpiewanie piosenek zawierających określone słowa-klucze czy nawet wspólne tańczenie kankana.
Drugiego dnia czekała na nas masa atrakcji. Uczestniczyliśmy klasami w zajęciach prowadzonych przez panią pedagog w ,,Sali poznawania świata” oraz opanowaliśmy podstawowe kroki tańca pDSC06193od opieką pana  Jacka Suchińskiego. Nie zabrakło również zajęć sportowych prowadzonych przez firmę Black Wolf. Podzieleni na grupy chodziliśmy po linach, transportowaliśmy rannego na noszach, czołgaliśmy się, biegaliśmy współpracowaliśmy w grupie. Niestety,  niektórym pogoda nie pozwoliła ukończyć wszystkich zadań, bowiem zaskoczyła wszystkich ulewa. Schowaliśmy się do namiotów i graliśmy między klasami w gry integracyjne. Zmęczeni i pełni miłych wrażeń, udaliśmy się na kolację. Uwieńczeniem poniedziałkowych atrakcji była wieczorna dyskoteka.
DSC06214Ostatniego dnia wszystkie klasy brały udział w zajęciach prowadzonych przez panią Marię Seibert. Uczniowie opowiadali o swoich talentach i guście muzycznym. Mieliśmy możliwość  otrzymania ważnych rad dot. prezentacji klas, które miały się odbyć po południu.
Gdy skończyły się zajęcia, udaliśmy się na obiad. Następnie wszyscy zebrali się w sali, by zaprezentować swoją klasę. Można było usłyszeć piosenki oraz obejrzeć krótkie przedstawienie. Wszyscy uczestnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem. Trud włożony w przygotowania został nagrodzony głośnymi oklaskami.
Wycieczka minęła nam szybko, w wesołej atmosferze. Z nieznanych dotąd uczniów stworzyliśmy zgraną grupę. Poznaliśmy swoje mocne strony, a także ujawniliśmy wiele talentów. Z miłymi wspomnieniami rozpoczęliśmy trzy lata nauki. Podczas prezentacji klasa  I e zaśpiewała: ,,Ten czas w ogólniaku nie będzie stracony” i mamy nadzieję, że właśnie tak się stanie.DSC06195

Agnieszka Wiśniewska kl. I e