Ogólnopolski Salon Maturzystów 2024

W dniu 06.09.2024 klasa maturalna 4b wzięła udział w Gdańskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2024. Jest to coroczne wydarzenie,  podczas którego „matura spotyka się ze studiami”.  Wydarzenie odbyło się na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale Prawa i Administracji. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertami studiów uczelni z regionu, dowiedzieć się o rekrutacji oraz posłuchać o warunkach studiowania na poszczególnych uczelniach. Młodzież wzięła też udział w wykładach prowadzonych przez ekspertów z OKE dotyczących matury z matematyki oraz j. angielskiego.  Udział w Salonie Maturzystów sprawił, że maturzyści wiedzą jakiesą możliwości kontynuowania nauki  po ukończeniu szkoły średniej oraz na co zwrócić uwagę przygotowując się do matury.