Olimpiada Zwolnieni z teorii w malborskiej Sienkiewiczówce

Już po raz kolejny nasi uczniowie aktywnie uczestniczą w Olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”.

To pierwsza ogólnopolska olimpiada praktyczna, wyposażająca uczestników nie tylko w doświadczenie w zarządzaniu, którym zabłysną podczas rozmów rekrutacyjnych, ale i w ceniony na całym świecie certyfikat.

W malborskim liceum  uczniowie w kilkuosobowych grupach podjęli różne problemy dotyczące m.in.: mniejszości etnicznych, szeroko rozumianej ekologii i ochrony środowiska, zdrowego żywienia,  czy  odkrywania piękna w każdej kobiecie,  po to, by je zdiagnozować oraz poszukać najlepszych  rozwiązań.

Wielkim wyzwaniem dla uczniów była pandemia, która  „zmusiła” wiele zespołów do zmiany formuły przedsięwzięcia. Mimo tych trudności  siedem zespołów ukończyło swoje projekty. Gratulujemy! Teraz czekamy na werdykt Wysokiej Kapituły, która 16 czerwca w formie online  organizuje wielkie wydarzenia dla finalistów w całej Polsce! Liczymy po raz kolejny na „Złote Wilki”, czyli nagrody dla najlepszych projektów w poszczególnych kategoriach oraz  „Srebrne Wilki” przyznawane dla najlepszych projektów w województwie  i „Brązowe Wilki”, czyli najlepszy projekt w szkole.

Poniżej przedstawiamy krótki opis projektu z nazwiskami  finalistów.

Music Malbork

Projekt, którego celem zwrócenie uwagi na problem bezdomności zwierząt oraz wsparcie Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „Reks” w Malborku poprzez zorganizowanie koncertu połączonego z festynem. Skład zespołu:

Langowska Nikola, Machcińska Paulina, Bartmańska Alicja, Czermak Weronika,Paszkowska Zuzanna, Kurzawa Julia, Korfel Bartosz, Lipiński Damian, Marzec Tobiasz.

Malborkalizacja

Pierwotnie projekt  miał mieć formę gry miejskiej, której celem było  poznanie mniej znanych malborskich zabytków. Ostatecznie przeprowadzano quiz, w którym wzięli  udział wszyscy zainteresowani. Skład zespołu:  Kwiatkowska Patrycja, Gałązka Magdalena, Wochna Karolina , Statkiewicz Zuzanna.

EcORB

Projekt założył cykl zajęć promujących ochronę środowiska i ekologiczny styl życia wśród przedszkolaków. Ze względu na pandemię część zajęć zostało zawieszonych, a do najmłodszych trafiły karty pracy. W skład zespołu Ecorb wchodzą: Klimkowska  Antonina, Kaniepień  Zuzanna, Kuryłowicz Dominika, Tocewicz Bartosz, Chmura Jan,  Jankowski Artur.

WielcyNieliczni

Projekt początkowo  zaplanowany w formie gry terenowej, zakończył się jako warsztaty interaktywne na podstawie stworzonej strony na Facebooku. Celem projektu było   rozpowszechnianie wiedzy na temat mniejszości etnicznych.

Skład zespołu: Werner Marcelina, Sosnowska Aleksandra, Galka Karolina, Jur Laura, Skok Weronika, Piepiórka Nikola.

(nie) zdrowe

Celem projektu było przeciwdziałanie otyłości. Dzięki przepisom  na popularne słodycze i fast-food’y w wersji fit w mediach społecznościowych udało się pokazać, że  tzw. „niezdrowe” jedzenie może być też zdrowe. Zwieńczeniem projektu były warsztaty dotyczące zdrowego stylu życia dla uczniów malborskich szkół podstawowych.

Skład zespołu: Romaniak Martyna, Trzcińska Patrycja, Murawska Patrycja.

Odkryj swoje  Piękno

Celem projektu było pokazanie  kanonów piękna kobiety na przestrzeni wieków, a co za tym idzie, wzrost świadomości piękna w każdej kobiecie,  akceptacji siebie i większe poczucie wartości.

Skład zespołu: Omieczyńska Zuzanna, Derbich Wiktoria,  Baca Natalia.

Art Ekologia

Celem projektu było  przekonanie najmłodszych do ochrony środowiska poprzez zabawę i zajęcia artystyczne. Pandemia przekierowała zajęcia na instagram, gdzie umieszczano flmy z serii ART EKO DIY, gdzie pokazano dzieciom  jak kreatywnie można spędzić wolny czas i przy okazji dać „drugie życie” odpadkom.

Skład zespołu: Jendernalik Julia, Steiniger Agata, Wieliczko Weronika, Wojtaś Zuzanna, Nawrocka Alicja.