Sukces uczennic I LO w finale V Edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego

Na literackim szlaku dla szkół ponadpodstawowych!

Do tegorocznej edycji Maratonu „Na literackim szlaku” zgłosiło się 647 uczniów z 71 placówek z całego kraju.

Po raz trzeci uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku wzięli udział w ogólnopolskim konkursie skierowanym do uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy maratonu mieli do przeczytania w ciągu roku szkolnego sześć książek ( różnorodna literatura, między innymi – Kapuściński Ryszard, Pilipiuk Andrzej, Pratchett Terry) z których przeprowadzano test znajomości. Uczennice, które najlepiej napisały test ze znajomości lektury, miały okazję uczestniczyć w spotkaniach autorskich: z panią Barbarą Piórkowską – autorką powieści „Szklanki na pająki”, czy tłumaczem książek T. Pratchetta panem Piotrem W. Cholewą.

Maraton czytelniczy daje młodym ludziom satysfakcję z poznawania lektury, rozwija wyobraźnię, uczy po prostu radości życia, ale też daje solidne podstawy do dalszego, twórczego uczestnictwa w kulturze.

Magdalena Gałązka została laureat V Wielkiego Maratonu Czytelniczego, Marcelina Werner finalistką, a Julia Wiśniewska została wyróżniona za udział w maratonie.

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji!