„Osobowość Festiwalowa”, laureaci Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia Open 2022

W minionym tygodniu (27.06-3.07) już po raz dziewiąty Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni we współpracy z Laboratorium Innowacji Społecznych zorganizował „Międzynarodowy Festiwal Piosenki Gdynia Open” dla utalentowanych solistów oraz zespołów wokalnych. Nasz duet Jan Gostumski i Robert Puczka z piosenką  „Na ryby”,  został laureatem i otrzymał nagrodę specjalną „Osobowość Festiwalowa”. Laureatami II miejsca  jeszcze zostali nasi uczniowie Weronika Krupa, Weronika Żelazko, Julia Jasińska, Marcelina Lenczewska, Zofia Lubowiecka i Dominik Krół, którzy występują w zespołach „Balbinki II” i „Eski Floreski”. Wszystkich wykonawców przygotowała Maria Seibert.

Uczestników oceniało Jury, w skład którego weszli między innymi Kasia Cerekwicka i Łukasz Zagrobelny, a przewodniczącym był Jerzy Petersburski Jr – pianista, kompozytor, satyryk, prowadzący i autor wielu programów telewizyjnych.

Wygrana będzie z pewnością motywacją do dalszej pracy i zabawy muzyką. Zespoły Marii Seibert przyzwyczaiły nas już do wysokiego poziomu wykonań, wspaniałych koncertów i widowisk. Czekamy na kolejne występy i kolejne sukcesy.