Pamiętają i wracają … – ABSOLWENCI…

Wśród książek znajdujących się w bibliotece I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku szczególne miejsce zajmują te, które zostały przekazane szkole przez ich autorów – absolwentów  liczącego już sobie ponad siedemdziesiąt lat liceum. Dedykacje umieszczone w tych książkach autorstwa m. in. Kazimierza Równego (absolwenta z roku 1949), Stanisława Bortnowskiego (absolwenta z roku 1951), Tadeusza Bronowskiego (absolwenta z roku 1953), Bogusława Dunaja  (absolwenta z roku 1958), Jana  Grabowskiego (absolwenta z roku 1966), Wiesława Długokęckiego (absolwenta z roku 1976), czy Radosława Biskupa (absolwenta z roku 1995) są żywym świadectwem tego, że mimo upływu lat absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku „zachowują swoją szkołę we wdzięcznej pamięci” i „nadal czują się związani ze szkołą, która uformowała ich przed pójściem na studia.” Niegdyś – uczniowie szkoły, dzisiaj – pracownicy naukowi, poeci i artyści życzą szkole „wielu sukcesów w kształceniu i wychowywaniu młodych pokoleń.” A pomimo swoich zawodowych obowiązków od czasu do czasu zaszczycają szkołę swoją obecnością.

Dnia 16 lutego 2017r. w czytelni szkolnej I LO po raz kolejny zrobiło się … wesoło i gwarno. To zainteresowani uczniowie przyszli  tutaj na spotkanie z absolwentką szkoły – Dorotą Gorjainow – Dzierzęcką – aktorką Teatru Syrena w Warszawie. To było dla uczniów wspaniałe doświadczenie.

Przed nami kolejne spotkania… Podczas organizowanej 6 marca 2017r uroczystości „Wielcy Nieobecni – Niemen, który był…” pojawią się nasze byłe uczennice:

• Agata Kujawa, ukończyła Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Wokalno-Aktorskim o specjalności Musical,
  • Alicja Kuszowska, studentka Wydziału Jazzu i Edukacji Muczycznej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy,
  • Patrycja Jewsienia, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Rzeźby i Intermediów, którą obecnie można zobaczyć w kolejnej edycji programu rozrywkowego „Idol” (dostała cztery „TAKI”- gratulujemy!).

Cieszymy się, że absolwenci do nas wracają. Świadczy to o ich miłych wspomnieniach. Powroty są bardzo sentymentalne… To wielka wartość!

oprac. Dorota Klofczyńska, Monika Pozorska