„Parafraza” gościnnie w CEZ w Malborku.

6 października 2021r. zespół wokalny Parafraza został zaproszony do udziału w Dniu Otwartym w Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku pod hasłem „Poloneza czas zacząć, czyli Soplicowo w CEZ-ie”.Wykonał tam po raz pierwszy w nietypowej aranżacji Pana Tadeusza muzycznie -„Litwa”. Centrum Edukacji Zawodowej zamieniło się na jeden dzień w Soplicowo, w którym panował iście staropolski klimat.

Gośćmi szkoły byli uczniowie klas ósmych z całego powiatu, którzy wkrótce będą musieli podjąć decyzję na temat dalszej edukacji. Jak na Soplicowo przystało młodzież miała okazję zobaczyć uczniów tańczących Poloneza, wysłuchać fragmentu „Pana Tadeusza” czytanego przez Telimenę i „Inwokacji” wyśpiewanej w rytmie hip-hopu przez zespół wokalny „Parafraza” z I Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem Marii Seibert, która przy tej okazji zachęcała do słuchania audycji Radia Malbork „Młodzieżowy Bigos”. Nie zabrakło również staropolskiego poczęstunku – chleba ze smalcem, wędlin własnego wyrobu i ciasta.