Pierwsze spotkanie młodzieży z Trok na Litwie i I LO w Malborku

27 kwietnia br. I Liceum Ogólnokształcące w Malborku odwiedziła grupa niezwykłych gości – młodzież z miasta Trok na Litwie wraz z dyrektorem ich szkoły Marianem Kuzborskim, który przy okazji spotkania dotyczącego Festiwalu Kultury Dawnej miał okazję porozmawiać również z dyrektorami malborskich placówek oświatowych.

 

Odwiedziny były częścią współpracy partnerskiej miast. Wizyta rozpoczęła się tradycyjnie od zwiedzania zamku. Następnie goście zostali oficjalnie przywitani w urzędzie miasta przez burmistrza Marka Charzewskiego. 

Po przerwie na obiad Litwini udali się do I LO. Zostali oni przyjęci przez grupę uczniów, z którą szybko nawiązali kontakt. Uczestniczyli również w zakończeniu roku dla trzecich klas oraz zwiedzili część sal. 

Po wizycie w szkole, polsko-litewska grupa udała się do Osady nad Wisłą. Tam odbyła się największą integracja młodzieży, która spędziła wspaniały czas przy grach, zabawach i śpiewie. Wszyscy udali się do swoich domów dopiero późnym wieczorem. 

 Mamy nadzieję że to nie koniec współpracy tych dwóch miast i jeszcze niejednokrotnie będzie okazja do międzynarodowych spotkań w Malborku lub w Trokach – podkreślają uczniowie O LO.

Tekst: Marcin Oliński, I LO w Malborku