Po raz kolejny panel inspiracyjno – motywacyjny Pewna jest tylko zmiana. Witaj w świecie VUCA jako promocja przedsiębiorczości w I LO w Malborku.

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości – Evencie Power 2 Work,  to wydarzenie, które odbyło się 9 listopada 2021r., a organizatorem tego wydarzenia, odbywającego się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, był Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku. Uczniowie  Sienkiewiczówki po raz kolejny aktywnie wzięli udział w panelu, podobnie jak w ubiegłym roku,  w formule online.

W ramach panelu młodzież wysłuchała prelekcji i dyskusji znanych youtuberów i inspirujących nauczycieli : Babki od histy – Agnieszki Jankowiak-Maik, Cyber Mariana, Tomasza Magnowskiego i Pana Belfra – Dawida Łasińskiego.

Wystąpienia były  podzielone na różnorodne  bloki tematyczne:

Tomasz Magnowski  -w panelu „Zawody w przyszłości czyli jak TERAZ być gotowym na KIEDYŚ” przekonywał młodych ludzi jak ważne jest, by już teraz być przygotowanym na zmianę i co należy zrobić, żeby wychwycić te elementy. To „oczy szeroko otwarte” na tu i teraz oraz planowanie scenariuszami przyszłości.

Pan Belfer czyli Dawid Łasiński w wystąpieniu „Czy można nauczyć się uczyć?”  przekazał informacje gdzie i jak szukać sprawdzonych treści edukacyjnych w sieci,  jak należy uczyć się efektywnie oraz jak motywować się do samodoskonalenia. Treści przekazane są wyjątkowo potrzebne uczniom po nauce zdalnej.

O różnych  możliwościach  rozwoju zawodowego uczniowie mogli dowiedzieć się z  rozmowy Karola Wyszyńskiego z Babką od histy i Cyber Marianem.  Przede wszystkim młodzież mogła dowiedzieć się jak zacząć zarabiać na swojej pasji,  jak rozwijać swoje umiejętności, by poradzić sobie na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy, jak zaistnieć jako youtuber i  dla kogo to jest zawód czy jakie są blaski i cienie pracy w Internecie? To ważne wystąpienie dla uczniów, którzy często są zafascynowani youtuberami.

Panel inspiracyjno -motywacyjny był niewątpliwie okazją do przemyśleń i weryfikacji swoich przekonań dotyczących rynku pracy. Dziękujemy za możliwość udziału!!!

Izabela Łukasiewicz