Prace uczniów I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza  w Malborku na wystawie w Galerii Nova!

W środę, 28 września 2022 r.,  Szpital Jerozolimski zapełnił się młodymi artystami, rodzinami, nauczycielami i dyrektorami malborskich szkół.  Przybyli goście na  wernisaż dorocznej ekspozycji  Powiatowego Ogniska Plastycznego. Dyrektor MCKiE, Krzysztof Andruszkiewicz,  podkreślił, że są to prace z bardzo szerokim spektrum technik plastycznych. Wystawa to efekt ciężkiej pracy młodych ludzi, którzy bardzo często dopiero  zaczynają przygodę ze sztuką.

Wśród około 200 uczniów Ogniska  nasza szkoła ma silną reprezentację. Możemy podziwiać prace uczniów, którzy są znani z indywidualnych wystaw w „GALERII SZKOLNEJ”. Motywem przewodnim są martwe natury, rysunek postaci, portrety, autoportrety i makiety.       Zachęcamy do obejrzenia prac uczniów: Weroniki Wieliczko, Zuzanny Wojtaś, Aleksandry Zagórskiej, Nikoli Żuchowskiej, Agaty Steiniger, Patrycji Wielgosz i Wiktora Predygiera. Gratulujemy młodym artystom!