Praktyczna lekcja ratownictwa medycznego w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Malborku.

25 października 2022 r. w auli naszej szkoły został zorganizowany Dzień Ratownictwa Medycznego. Już po raz kolejny, obecna klasa 3c, pod przewodnictwem pani Magdaleny Adamskiej  zorganizowała klasom pierwszym zajęcia z zakresu ratownictwa medycznego.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się m.in. o sposobach walki ze stresem, o zaburzeniach odżywiania, ich rodzajach oraz przyczynach i skutkach. Zostały też przeprowadzone zajęcia praktyczne z resuscytacji krążeniowo- oddechowej na fantomie i ćwiczenia z pierwszej pomocy w przypadku zadławienia na specjalnej kamizelce. Pierwsze klasy dowiedziały się również czym jest hipoglikemia, a także co zrobić w przypadku ataku epilepsji.

Była to niezwykle ważna, praktyczna lekcja!

Wiktoria Grabara, klasa 3c