Praktyczne zajęcia pierwszej pomocy w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Malborku!

Kolejnym zespołem realizującym projekt społeczny w ramach  Olimpiady Zwolnionych z Teorii jest Zespół Królika Ratownika, który tworzą uczniowie klasy 2c w składzie: Wiktoria Grabara, Ania Szczepanek, Dominika Zielińska i Janek Gostumski.

Uczniowie kształcą umiejętności udzielania  pierwszej pomocy,  pokazując postępowanie w różnych  sytuacjach życiowych. Zespół przekonuje, żeby nie bać się podejmować szybkich reakcji ratujących ludzkie życie. Ich hasło przewodnie to  – każdy z nas może stać się czyimś bohaterem!

Pod czujnym okiem nauczyciela ratownictwa medycznego w naszym liceum, pani Magdaleny Adamskiej, obchodzono  Dzień Ratownictwa Medycznego, przygotowując praktyczną lekcję dla młodszych kolegów. Pierwszoklasiści mieli okazję poznać i potrenować układanie w pozycji bocznej bezpiecznej, postępowanie w przypadku krwotoków, złamań, czy przećwiczyć transport na noszach.  Uczniowie chętnie angażowali się w zajęcia. Teraz już żadna sytuacja ich nie zaskoczy! Kolejnym etapem projektu ma być edukacja młodszych kolegów ze szkół podstawowych. Powodzenia!