Promocja postaw przedsiębiorczych w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza  w Malborku.

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości – Power 2 Work, to cykliczne już wydarzenie, organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, które odbyło się w tym roku 16 listopada w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.  Uczniowie Sienkiewiczówki po raz kolejny aktywnie wzięli udział, podobnie jak w ubiegłym roku, w formule online.

W ramach inspiracyjno – motywacyjnego panelu „Znajdź pomysł na siebie” młodzież wysłuchała prelekcji i dyskusji zaproszonych gości – inspirujących młodych przedsiębiorców, wolontariuszy oraz psychologa. Tematem przewodnim wydarzenia był  rozwój umiejętności i określenie dalszej ścieżki rozwoju zawodowego. Prelegenci na swoim przykładzie przekonywali uczniów do poszukiwania swojej drogi, do odwagi do doświadczania i testowania różnych ścieżek edukacyjno -zawodowych. Zwrócono również uwagę na trudności, które są nieodłącznym elementem w życiu każdego, ale pokazano też w jaki sposób radzić sobie  z przeciwnościami.

Panel inspiracyjno -motywacyjny był niewątpliwie okazją do przemyśleń, możliwości poszukiwania i rozwijania swoich umiejętności.

Zdjęcie 7 z 7

Izabela Łukasiewicz, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości i doradca zawodowy