Rajd Malwira 2017

„Witajcie w naszej bajce” to hasło, które usłyszeliśmy rozpoczynając Malwirę 2017, której tegorocznym tematem przewodnim były baśnie i bajki. O godzinie 8:30 wszyscy zgromadziliśmy się na szkolnym boisku, skąd wyruszyliśmy. 10 kilometrowa trasa, nieobliczalna pogoda i my – niepokonani piechurzy i rowerzyści z I LO w Malborku. Po dwóch godzinach dzielnego marszu, w cudownej atmosferze, dotarliśmy na miejsce. Tam czekało już na nas ognisko. Wszyscy chętnie sięgali po pyszne kiełbaski i bułki oraz orzeźwiającą wodę. Następnym punktem imprezy była prezentacja klas w bajkowej tematyce. Każdy z ochotą angażował się w występ swojej klasy. Jedni śpiewali, inni tańczyli lub popisywali się zdolnościami artystycznymi, a każdemu dopisywał świetny humor. Każde przedstawienie było oceniane przez nasze jury w składzie: Pani Hanna Lalak, Pani Monika Pozorska, Pani Joanna Jasińska, Pani Agnieszka Jastrzębska oraz Pani Dorota Klofczyńska. Następnie przyszła kolej na quiz dotyczący kultowych bajek. Dwóch przedstawicieli z każdej klasy starało się jak najlepiej rozpoznać bajki po ich fragmentach przygotowanych przez Panią Klofczyńską. Kolejną i ostatnią już konkurencją były wyścigi rzędów. Najpierw swoich sił spróbowali pierwszoklasiści, a po nich przyszła kolej na weteranów – uczniów klas drugich. Nie zabrakło oczywiście ani głośnych dopingów, ani ducha walki sportowców.

Kiedy zmagania dobiegły końca, przyszła pora na bicie ogólnopolskiego rekordu masowego czytania! Celem akcji było promowanie czytelnictwa. Każdy wyjął swoją książkę i chociaż na chwilę, na świeżym powietrzu, mógł wciągnąć się w lekturę. Następnie Pani Dyrektor Hanna Lalak podsumowała wszystkie konkurencje i przyznała trzy nagrody dla najlepszych klas. W tym roku aż trzy z nich uzyskały taką samą liczbę punktów, co spowodowało, że rywalizację rozstrzygnęła frekwencja uczniów. Tegoroczny rajd Malwira wygrała klasa 2c, to już ich drugi taki sukces! Miejsce drugie zajęła klasa 2a, a na trzecim miejscu podium uplasowała się klasa 1b. Następnie wszyscy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wrócili autobusami do Malborka. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym klasom, a wszystkim dziękujemy za udział i widzimy się już za rok.

Na zakończenie naszej relacji podajemy link do strony, gdzie można obejrzeć zdjęcia i powspominać…: https://www.facebook.com/SamorzadUczniowskiILo/photos/pcb.1345808932182270/1345807792182384/?type=3&theater

 

 

 

Zespół redakcyjny