31. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

13 grudnia uczniowie ZSP1 przygotowali akademię dla upamiętnienia 31. rocznicy wprowadzenia
w Polsce stanu wojennego. Pod opieką pani Magdaleny Kubaszewskiej, pani Agnieszki Tkaczyk i pani Jowity Uniewicz powstało 40 minutowe przedstawienie, które przybliżyło nam realia i atmosferę tamtego okresu.

Młodzi muzycy, aktorzy i tancerze wykorzystali wiele nowatorskich pomysłów, aby pamięć o tym dniu zapadła głęboko w umysły i dusze rówieśników. Pan dyrektor Tomasz Wojnowski takimi słowami podsumował występ: „Podczas tej akademii towarzyszyło mi niesamowite wzruszenie. To było coś pięknego. Przekonaliśmy się, jak ważna dla młodzieży jest wolność.” Jest to najlepszy komentarz dla występu, który obejrzeliśmy w auli ZSP1.

Zdjęcia z uroczystości wkrótce znajdą się w szkolnej Galerii.

Opracowała Joanna Trepczyńska