RÓŻOWY PAŹDZIERNIK

Nasza szkoła, podobnie jak w latach ubiegłych, włączyła się w akcję związaną z profilaktyką raka piersi- Różowy Październik. Październik, już od 1985 roku,  jest miesiącem uznawanym na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. Celem akcji jest promowanie profilaktyki i czujności  onkologicznej.

W piątek 20 października, chętni uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogółnokształcącego nr 1 założyli element garderoby w kolorze różowym, aby podkreślić  swoją solidarność z osobami chorującymi na nowotwór piersi oraz uświadomić, że profilaktyka  nowotworowa to podstawa zdrowego i długiego życia.

W ramach Różowego Października, uczniowie wszystkich klas stworzyli pouczające plakaty, które powiesiliśmy na szkolnych korytarzach, tak, aby każdy miał szansę zapoznać się z tematyką profilaktyki nowotworowej. Młodzież z klas maturalnych wzięła udział w spotkaniu w auli z brafitterkami, czyli ekspertkami w zakresie doboru odpowiedniego biustonosza. Podczas spotkania uczennice dowiedziały się jak dbać o swoje piersi i jak wielkie znaczenie zdrowotne ma odpowiednio dobrany biustonosz.

Społeczność szkolna chętnie zaangażowała się we wszystkie wydarzenia związane z Różowym Październikiem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: