Ruchem po zdrowie, czyli aktywne spotkanie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Malborku.

13 września 2024 roku w auli Sienkiewiczówki  Fundacja Endorfina Malbork zorganizowała wyjątkowe wydarzenie promujące zdrowy styl życia.

Trzygodzinne spotkanie z uczniami wybranych klas było wypełnione intensywnym treningiem interwałowym z panią Beatą Lipecką -Płocharską,  wzmacniającym z Anitą Stępień,  a na zakończenie, treningiem z fizjoterapeutką, panią Alicją Klemens.

Po aktywności fizycznej uczniowie zostali zaproszeni do wysłuchania wykładu fizjoterapeutki dotyczącego korzyści płynących z uprawiania sportu oraz zasad zdrowej diety, co w konsekwencji   wpływa nie tylko na zdrowie fizyczne, ale również psychiczne.

W trakcie wydarzenia, uczestnicy mieli możliwość skorzystania z analizy składu ciała, która dostarczyła cennych informacji na temat stanu zdrowia, takich jak masa ciała, wiek metaboliczny, procent tkanki tłuszczowej czy mięśniowej.

Spotkaniu towarzyszyła Pomorska Medyczna Policealna Szkoła w Sztumie, której pracownicy i słuchacze wykonywali masaż ciała oraz badanie poziomu cukru i ciśnienia oraz  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Malborku, która wspierała wydarzenie. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał ratownik medyczny.

Na zakończenie rozlosowano wśród uczestników wydarzenia atrakcyjne nagrody, które zostały ufundowane przez fundację Endorfina Malbork oraz partnerów i sponsorów wydarzenia – Starostwo Powiatowe w i Urząd Miasta w Malborku.

Niewątpliwie spotkanie dostarczyło wielu tzw. hormonów szczęścia – endorfin, które odpowiadają  za radość i szeroki uśmiech, który widać było na twarzach naszych uczniów.

Dziękujemy organizatorom wydarzenia sportowo -rozwojowego! Była to doskonała okazja, aby zadbać o zdrowie poprzez wspólną aktywność fizyczną.