Spotkanie z Hiszpanią w Szkole Łacińskiej

Dnia 11 stycznia 2017 roku klasa 1A wraz z panią uczącą języka angielskiego, Agnieszką Jastrzębską udała się na wykład o Hiszpanii do biblioteki w Szkole Łacińskiej. Prelekcję poprowadziła wolontariuszka Eva, pochodząca właśnie z tego kraju. Przedstawiła w najmłodszym uczniom naszej szkoły zarówno kulturę jak i społeczeństwo hiszpańskie formie prezentacji multimedialnej. Eva opowiadała w języku angielskim, m. in.: o kuchni, znanych osobistościach oraz świętach obchodzonych w jej ojczyźnie. Nie zabrakło również opowieści o historii kraju. Młodzież I LO w Malborku z zapartym tchem słuchała ciekawostek oraz anegdot młodej wolontariuszki. Największe wrażenie wywołały przykłady stereotypów mentalności Hiszpanów. Zadaniem uczniów była ocena ich prawdziwości. W większości przypadków pokrywały się one z rzeczywistością. Po zakończeniu wykładu wykonano pamiątkowe zdjęcie. Całe wystąpienie odbyło się w przyjemnej, przyjaznej atmosferze.