Srebrny debiut młodych filmowców! Sukces uczennic z LO im. Henryka Sienkiewicza w Malborku!

    Hanna Keńska, Alicja Szyszko oraz Karolina Zaborska – to utalentowane uczennice z malborskiej „Sienkiewiczówki”, które wywalczyły znakomite, drugie miejsce w finale wojewódzkiego konkursu filmowego „Młodzi w Europie – Unia Europejska dla młodych”. Reprezentantki Malborka przygotowały wyjątkową produkcję, która urzekła regionalne jury i pozwoliła im stanąć na podium obok najlepszych zespołów na Pomorzu. Wojewódzki konkurs filmowy – organizowany przez Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego – przyciągnął utalentowaną młodzież z całego regionu. Po intensywnych obradach komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców tegorocznej edycji:

I miejsce: IX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku

II miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Malborku

III miejsce: Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Człuchowie

    Zadanie konkursowe wymagało od uczestników stworzenia krótkiego, liczącego od 3 do 4 minut materiału wideo. Film miał przedstawiać autorskie spojrzenie młodego pokolenia na obecność Polski we wspólnocie europejskiej oraz realny wpływ programów unijnych na codzienność nastolatków. W tej edycji poprzeczka była wyjątkowo wysoko. Regulamin kategorycznie zabraniał twórcom korzystania z narzędzi sztucznej inteligencji (AI). Liczył się wyłącznie tradycyjny warsztat, nieszablonowy pomysł oraz autorski montaż. Nasze dziewczyny udowodniły, że naturalna kreatywność, dobrze napisany scenariusz i sprawne operowanie kamerą potrafią obronić się same, dystansując dziesiątki innych zgłoszeń z całego województwa pomorskiego.

    Serdecznie gratulujemy naszym wicemistrzyniom i życzymy kolejnych udanych produkcji oraz wysokich lotów za kamerą!