Sukces Pawła Nowaka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w konkursie I Know America!

Ponad 1000 uczestników z całej Polski, średnio 170 dni szukania, czytania, pisania, notowania, filmowania i ćwiczenia przed lustrem, trzy etapy i tylko kilkoro laureatów i laureatek. To w skrócie I Know America, konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych dla uczniów szkół średnich, który od 18 lat organizowany jest z Ośrodkiem Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych Ameryki i Amerykańską Izbą Handlową. Konkurs dzieli się na trzy etapy. W konkursie wziął udział jeden z naszych uczniów, Paweł Nowak, tegoroczny maturzysta.

W I etapie Paweł wypełnił test jednokrotnego wyboru, składający się  z 30 pytań w języku polskim i 30 pytań w języku angielskim. Zagadnienia obejmowały takie dziedziny, jak kultura, popkultura, historia, amerykański system polityczny, bieżąca sytuacja społeczno-gospodarcza, stosunki polsko-amerykańskie, system edukacji, geografia, „słynne cytaty” czy sport.

System sprawdza testy automatycznie i pozwala wyłonić 60 uczestników pierwszego etapu z największą liczbą punktów. Paweł w I etapie uzyskał 82%, co pozwoliło mu dostać się do II etapu.

Kolejny etap to napisanie eseju na wybrany przez Pawła temat  w języku polskim. Uczeń zdecydował się na porównanie niewolnictwa w USA i pańszczyzny w Polsce w XVIII wieku.

Wyniki zostaną opublikowane pod  koniec stycznia. Do etapu III przechodzi 15 autorów najlepszych prac, trzymamy więc kciuki za Pawła, gratulując już teraz sukcesu!