Nowa, interesująca ekspozycja w Galerii Szkolnej!

W ramach cyklu „Galeria Szkolna” pojawiła się kolejna ekspozycja. Tym razem udało nam się pozyskać prace uczennicy Melissy Piskorskiej z klasy 2A.  Autorka jest skromną osobą, ale my wiemy, że jest niezwykle aktywną na polu regionalnym. Została poproszona o wykonanie ilustracji do książki Piotra Podlewskiego – nauczyciela historii i muzyka „Penetracje wokół Sztumu”. Autor opisuje w niej zapomniane miejsca mające wartość historyczną dla regionu.

Melissa, niemalże od urodzenia, a już na pewno od kiedy nauczyła się prawidłowo trzymać ołówek w ręku, ozdabiała przeuroczymi „bazgrołkami” wszystko co wpadło jej pod rękę. Potem szlifowała swoje umiejętności zapełniając zeszyt po zeszycie. Największą inspiracją Melissy Piskorskiej jest „natura, w szczególności zwierzęta, owady, kwiaty czy liście. Sztukę traktuję jako odcięcie się od rzeczywistości i przeniesienie na papier najróżniejszych cudów z mojej wyobraźni”.

Mamy więc kolejną okazję podziwiać niezwykle precyzyjne prace plastyczne naszej uczennicy.

Zachęcamy również kolejnych artystów! Wiemy, że jest ich w Sienkiewiczówce  wielu