Sukcesy naszych uczniów w  Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Wokalnej „Polka i Polak”.

Organizowany przez Klub 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego konkurs wokalny „Polka i Polak” ma krótką historię, ale cieszy się wielkim zainteresowaniem. Na drugą edycję napłynęło mnóstwo zgłoszeń z całej Polski, a spośród nich jury w kobiecym składzie: Judyta Wenda, Barbara Lewicka, Agnieszka Szydłowska – na podstawie przesłuchania nadesłanych nagrań wybrało 75 finalistów, w tym 53 solistów i 22 zespoły. W środę (28 sierpnia) w sali widowiskowej Klubu 22 BLT odbyły się przesłuchania, po których komisja wybrała laureatów. Większość z nich wystąpiła dzień później podczas koncertu galowego.

Występy młodych wokalistów oglądał m.in. dowódca 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego i był pod dużym wrażeniem.

Uczniowie Sienkiewiczówki  zaprezentowali się w polskim repertuarze muzycznym zdobywając nagrody!

Oto wyniki:

Kategoria soliści 15 – 19 lat 3 – miejsce Hanna Pliszka,

Zespoły 15 -19 lat – 1miejsce zespół wokalny Balbiny, w którym występują Niedźwiecka Lena, Pliszka Hania oraz Uzdowska Julia.

Gratulacje!