Sukcesy sportowe uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku.

„Każdy rodzaj sportu kryje niezwykły skarbiec wartości. Kształcenie woli, wytrwałości, odpowiedzialności, ćwiczenie uwagi, znoszenie przeciwności, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom – oto lista cnót sportowca” –  Arkadiusz Gołaś – polski siatkarz, olimpijczyk, reprezentant Polski w latach 2001–2005.

Nasz uczeń, Kamil Czarnota z klasy 3a świetnie pływa, ostatnio zdobył aż cztery medale, w tym trzy złote. Wystąpił jako  reprezentant Sekcji Pływackiej MAL WOPR, podczas pierwszej rundy Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego – zawody odbyły się 7 kwietnia 2024 r. w Redzie. W rywalizacji uczestniczyło 135 ratowników wodnych z jedenastu pomorskich klubów.

Trenerka MAL WOPR, pani Iwona Ciecholewska, na stronach regionalnych informuje, że:

Malborczyk wywiózł z Redy trzy nowe rekordy życiowe we wszystkich swoich startach indywidualnych. W pierwszej konkurencji: 100 metrów – ratowanie manekina w płetwach – Kamil zajął IV miejsce w kategorii junior i o niespełna pół sekundy przegrał brązowy medal. Na dystansie o połowę krótszym, w konkurencji pod nazwą – 50 m holowanie manekina – był już drugi i mógł cieszyć się ze srebrnego medalu. W konkurencji  – 200 metrów z przeszkodami –  Kamil Czarnota był najlepszy nie tylko w swojej kategorii wiekowej, ale także wśród wszystkich 23 startujących zawodników w kategorii open. Jego czas – 2:13,45 był o 16 sekund lepszy od drugiego w zestawieniu juniora i o ponad 3 sekundy lepszy od zawodnika o sześć lat starszego.

W obu klasyfikacjach Kamil wywalczył złote medale. Ostatnie złoto Kamil zdobył w sztafecie.  Dzięki tak dobremu występowi nasz uczeń zajął trzecie miejsce w zestawieniu multimedalistów i w bardzo obiecujący sposób rozpoczął tegoroczne zmagania w Pomorskiej Lidze Ratownictwa.

Ponadto informujemy, że Kamil uczestniczył też w ogólnopolskich zawodach Mława dla Pływania w Mławie, zdobywając I i III miejsce – 100 m stylem grzbietowym oraz 100 m stylem zmiennym (grupa wiekowa 15 lat i starsi). Należy nadmienić, że wśród uczniów naszej szkoły, którzy uczestniczyli w powyższych zawodach pływackich,  sukcesy osiągnęli także  Dawid Patoka, z klasy 1f: I miejsca – 50 m stylem grzbietowym, 100 m stylem zmiennym, II miejsce – 50 m stylami żabki, kraulem oraz 100 m kraul /dowolny i Sławomir Szpaczyński, z klasy 2a: I miejsca – 50 m stylem motylkowym, 50 m i 100 m stylem dowolnym oraz II miejsce – 100 m stylem zmiennym.

Oprócz pływania nasi uczniowie wywalczyli  I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w drużynowych biegach przełajowych w ramach Licealiady 2023/2024. Byli to: Agata Machnikowska z kl.1a, Magdalena Majewska z kl.1a, Zuzanna Dziedzic z kl. 1 c, Julia Śmieszniak z kl.2b, Anna Steiniger z kl.2c, Sandra Statkiewicz z kl.4b oraz Wiktoria Grabara zkl.4c.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.!