Światowy tydzień przedsiębiorczości

W dniach od 18 do 22 listopada uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza byli uczestnikami wydarzeń zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Malborku w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Powiecie Malborskim.

Na początku tygodnia uczniowie klasy 3b skorzystali z oferty filmowej PUP w Malborku. Maturzyści spotkali się z doradcą zawodowym i obejrzeli film zawodoznawczy pt. „Zawody przyszłości, gdzie szukać, jak zdobyć?”

19 listopada grupa uczniów z klasy 2d: Klaudia Laskowska, Katarzyna Wolak, Wojtek Bartczak, Filip Słończyński, Edwin Pruchniewski brali udział w Grze Miejskiej pod hasłem „Myślę-„Inicjatywność”- mówię „Młodość”- widzę „ Nowe spojrzenie na potencjał miasta”. Drużyny z malborskich szkół średnich rywalizowały wykonując zadania. „Organizowali” Dzień Przedsiębiorczości dla Młodzieży oraz planowali dwu dniową wizytę delegacji zagranicznych inwestorów w naszym mieście. Rywalizujące grupy prezentowały swoje pomysły potencjalnym inwestorom, czyli jury. Oceniali m.in. pani dyrektor PUP w Malborku- Joanna Reszka i dyrektor Muzeum Zamkowego- pani Beata Stawarska. Kompetencje miękkie zespołu z I LO, czyli: komunikacja, zarządzanie sobą w czasie, planowanie i kreatywność zostały ocenione najwyżej. Kasia, Klaudia, Wojtek, Edwin, Filip zajęli I miejsce wśród uczniów szkół średnich Malborka.

Kolejny dzień pełen wydarzeń to 20 listopada. Klasa 2d uczestniczyła w Pomorskim Dniu Przedsiębiorczości. Obok wsparcia merytorycznego dla przedsiębiorców były też atrakcje dla uczniów: Gra Cash Flow, Gra Chłopska Szkoła Biznesu oraz Kalambury.  W tych konkurencjach młodzież I LO zajęła I i II miejsca.