Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości  nauczyciel podstaw przedsiębiorczości, Izabela Łukasiewicz włączyła uczniów naszego liceum w jego obchody.

W poniedziałek (17 listopada) jedna z klas pierwszych miała możliwość wysłuchania ciekawego wykładu Pana Piotra Buckiego – między innymi szkoleniowca, dziennikarza, trenera. Spotkanie dotyczyło szeroko rozumianej komunikacji i przede wszystkim prelegent zwrócił uwagę słuchaczy na tzw. kompetencje miękkie, poszukiwane u przyszłych pracowników – tzn. dobrą komunikację, kreatywne myślenie, budowanie relacji w pracy zespołowej.

We środę uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ogólnopolskim projekcie – Biznes przy tablicy, realizowanym w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – największego wydarzenia promującego  postawy przedsiębiorcze wśród młodych ludzi. Z tej okazji zostali zaproszeni do szkoły przedsiębiorcy, by przeprowadzić ciekawe zajęcia. Właścicielka salonu kosmetologicznego „Chocolate” w Malborku oraz manager salonu – Państwo Edyta i Dawid Zielińscy. Przedsiębiorcy przeprowadzili zajęcia na temat „Marketing w firmie”  oraz „Własna firma- praktyczne wskazówki”. Ponad to pracownice firmy Flex z Tczewa – Pani Anna Markowicz oraz Klaudia Maciejewska zwróciły uwagę na oczekiwania pracodawców wobec potencjalnych pracowników, błędy popełniane  przy pisaniu dokumentów aplikacyjnych oraz omówiły przyczyny i skutki bezrobocia na lokalnym rynku.

W czwartek natomiast uczniowie klasy 2 d wzięli udział w symulacyjnej grze „Przedsiębiorstwo” zdobywając I miejsce! Gratulacje dla Pauli Fiecek, Wiktora Grabowskiego oraz Aleksandry Konkol i Weroniki Marzec!