Święto Unii Europejskiej

Dnia 9 maja 2018 roku na terenie Zachodniego Międzymurza Muzeum Zamkowego w Malborku odbyły się obchody Dnia Europy. Na to spotkanie z krajami Unii Europejskiej: Hiszpanią, Grecją, Niemcami, Włochami i wylosowaną przez panią dyrektor, Hannę Lalak, Francją zaprosił nas Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku w ramach tegorocznego Malborskiego Budżetu Obywatelskiego ,,Junior”. Dziedzictwo kulturowe Francji prezentowały więc w imieniu społeczności naszej szkoły uczennice z klasy 1c: Alicja Guzow i Agnieszka Szewc. Nasze koleżanki wykonały też drugi plakat z graficznymi symbolami Francji. Do konkursu wiedzy o Unii Europejskiej przystąpili uczniowie z klasy 2b: Alicja Dudek, Jakub Chrzanowski i Aleksander Kocwaj, a za żywą flagę Francji przebrały się: Daria Nowakowska, Urszula Sadowska i Martyna Wołowiec z klasy 1 c. Wśród scenek kabaretowych i melodyjnych konwersacji zabrzmiała również francuska piosenka w wykonaniu Poli Dzięgiel z klasy 1 b przy akompaniamencie Marcina Olińskiego z klasy 1a.

W nagrodę za udział w obchodach Dnia Europy nasza szkoła otrzymała grę planszową ,,Legislator”. Serdecznie zapraszamy do czytelni szkolnej!!!