Szkolenie Sztuka prezentacji w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza  w Malborku.

18 marca br. w naszym liceum zostały przeprowadzone przez trenera umiejętności, Pana Mateusza Pajewskiego, warsztaty dla uczniów – „Sztuka prezentacji”. W szkoleniu wzięły udział dwie klasy – obecni  maturzyści z klasy 3b oraz uczniowie klasy 3a/4.

Uczestnicy  dowiedzieli się co zrobić, aby ich  prezentacje i wypowiedzi były ciekawe dla odbiorców,  jak utrzymać skupienie i uwagę  podczas prezentacji czy jak efektywnie wykorzystać wizualizacje w swoich pracach. Prowadzący wskazał najczęstsze błędy,  jakie pojawiają się w prezentacjach i jednocześnie zwrócił uwagę na narzędzia generujące uwagę odbiorcy.

Uczniowie mieli okazję też poznać  i przećwiczyć podstawy storytellingu, czyli sztukę świadomego  budowania relacji poprzez tworzenie opowieści, które można włączyć do swoich prezentacji.

Warsztaty były bardzo inspirujące i pouczające, uczniowie zgodnie przyznali, że zmieniły one ich postrzeganie  na tworzenie ciekawych prezentacji dla przyszłych odbiorców.

Izabela Łukasiewicz – doradca zawodowy