Warsztaty dla maturzystów  Sienkiewiczówki  w gdańskim Centrum Rozwoju Talentów!

14 marca  2022 roku tegoroczni maturzyści I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza, z klasy o profilu lingwistycznym,  uczestniczyli w stacjonarnych warsztatach  projektowania swojej przyszłej kariery w Centrum Rozwoju Talentów w Gdańsku. To nowoczesna, przykuwająca uwagę przestrzeń dla wszystkich tych, którzy potrzebują profesjonalnego doradztwa kariery, a priorytetem jest pomoc w budowaniu mocnych stron, wspieranie rozwoju talentów oraz uczenie umiejętności, które podnoszą wiarę we własne siły.

Myślimy, mówimy i działamy zaglądając w przyszłość – to przesłanie,  gwarantujące uczniom zadowolenie z uczestnictwa w zajęciach. Warsztaty, w których brali udział maturzyści, to Architektura kariery, zbudowane  na 4 filarach konstrukcyjnych: wykształceniu, poznaniu siebie, doświadczeniu zawodowemu oraz wartościach. Uczniowie otrzymali kompleksowe informacje o możliwościach  wyboru po ukończeniu szkoły średniej, rynku pracy, a  także  o wymaganiach pracodawców czy inspirujących zawodach. Szczególną uwagę zwrócono  na samoświadomość oraz poznanie swoich predyspozycji i preferencji,  proponując im ciekawe ćwiczenia kształtujące te umiejętności.

Warsztaty zostały wzbogacone o doskonałą zabawę integracyjną, polegającą na budowaniu wieży z drewnianych klocków przy pomocy każdego z uczestników, trzymających w ręce sznurek.  Zadanie nie było jednak proste, liczyła się tutaj przede wszystkim doskonała współpraca wszystkich zawodników oraz ich cierpliwość.

Uczniowie zgodnie stwierdzili, że  były to ciekawe i inspirujące zajęcia!

Oferta Centrum Rozwoju Talentów w Gdańsku to również poradnictwo indywidualne  stacjonarne oraz  online dla  wszystkich uczniów, szczególnie  maturzystów. Polecam ten rodzaj wsparcia!

Izabela Łukasiewicz – doradca zawodowy