Tegoroczny maturzysta I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku finalistą Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

W sobotę, 4 czerwca 2022 roku,  w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbył się etap centralny XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Miło nam poinformować, że  nasz tegoroczny absolwent – maturzysta Paweł Nowak z klasy 3c otrzymał tytuł finalisty.  

Paweł –  pasjonat nauki, dał się poznać w liceum jako uczeń wszechstronnie uzdolniony. Zdobył między innymi tytuł finalisty etapu powiatowego  Pomorskiej Ligii Zadaniowej z biologii, z sukcesem wziął udział w Konkursie Wiedzy o Stanach Zjednoczonych czy Olimpiadzie Zdrowego Stylu Życia. To zdobywca tytułu Indywidualisty w tegorocznych Henrykach, pożegnalnej imprezy maturzystów.

            Paweł  w wolnych chwilach lubi słuchać muzyki, jak mówi uwielbia  amerykański trap. Interesuje się także światowym footballem,  kibicując  Realowi Madryt. Często spotyka się z przyjaciółmi, których poznał w Sienkiewiczówce. W związku z ,,najdłuższymi wakacjami w życiu” postanowił zapisać się na profesjonalny kurs barmański, który na pewno będzie dla niego kolejnym wyzwaniem i  doświadczeniem. Przede wszystkim jednak zamierza latem odpocząć, bo wie, że od października czekają go  wyzwania na studiach. W planach Pawła jest  medycyna, alternatywą zaś  prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, mając już indeks tejże uczelni.

Gratulujemy kolejnego sukcesu i czekamy na wyniki rekrutacji na studia!