„Szachowe Umysły w Akcji – Eliminacje do Etapu Powiatowego w 1 LO w Malborku!”Turniej szachowy

25 września 2024 r. w murach 1 Liceum Ogólnokształcącego w Malborku odbył się emocjonujący Turniej Szachowy, który stanowił eliminacje do etapu powiatowego. Udział wzięło 20 ambitnych uczniów, którzy z pasją i zaangażowaniem rywalizowali o możliwość reprezentowania szkoły na kolejnym szczeblu rozgrywek.

To jednak nie była tylko zwykła rywalizacja. Turniej szachowy to okazja do budowania więzi społecznych, wzmacniania poczucia wspólnoty szkolnej i aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły. Szachy to nie tylko gra – to sztuka, która rozwija umiejętność logicznego myślenia, uczy cierpliwości i spokoju ducha, a także poprawia zdolność koncentracji, co jest nieocenione w codziennym procesie uczenia się.

Po wielu pasjonujących rozgrywkach, oto najlepsi z najlepszych:

🥇 1. miejsce – Igor Filipczak 🥈 2. miejsce – Nataniel Kiełbasa 🥉 3. miejsce – Aleksander Kwiatkowski 🏅 4. miejsce – Michał Lasota

Gratulujemy wszystkim uczestnikom nie tylko wyników, ale i sportowej postawy oraz zaangażowania! Szkoła może być dumna z tak utalentowanych uczniów, którzy doskonale reprezentują naszą społeczność. Czekamy na dalsze sukcesy w etapie powiatowym!