Uczniowie naszej szkoły wystąpili w Rock Operze Krzyżacy jr.

Przepiękne widowisko i ogromny sukces. Tak w kilku słowach można opisać Rock Operę Krzyżacy jr., w której większość aktorów-wokalistów to uczniowie 1 LO. Spektakl wyreżyserowała nauczycielka naszej szkoły pani Maria Seibert we współpracy z panią Volettą Jankowiak, która również uczy w 1 LO oraz Tadeuszem Seibertem naszym absolwentem. Libretto adoptowały panie Maria Keńska-Wyszyńska i Monika Pozorska. Można zatem śmiało powiedzieć, że to sukces nie tylko uczniów ale całej szkoły.

Wykonawcy mieli dość trudne zadanie – trzy spektakle w piątek (13.12) w zamkowym Karwanie i trzy spektakle w poniedziałek (16.12) w Sztumskim Centrum Kultury, ale radość i ekscytacja, że mogą pokazać tak piękne przedstawianie szerokiej publiczności, były wystarczająca motywacją do ciężkiej pracy. Nagrodą były pełne sale i niesamowity odbiór zarówno młodzieży jak i dorosłych widzów.

Fabuła musicalu nawiązuje do powieści naszego patrona Henryka Sienkiewicza „Krzyżacy”. Była to opowieść o wielkiej miłości, ale również o nienawiści, o walce dobra ze złem, o odwadze, honorze i jego utracie. A w tle walka Polski z państwem krzyżackim, bitwa pod Grunwaldem i klęska zakonu. Choć to historia sprzed wielu lat, to poruszane problemy młodych bohaterów są bardzo aktualne.

W spektaklu wystąpili uczniowie 1 LO:
Patrycja Fabiańska, Marta Orlich, Pola Dzięgiel, Klaudia Laskowska, Julia Jasińska, Michał Zdziennicki, Szymon Jarmołowski, Michał Wójtowicz, Kacper Kaniepień, Mikołaj Wierzbicki, Filip Pozorski, Robert Puczka, Marcin Oliński, Filip Jurczak (absolwent).

Przy realizacji musicalu pomagali: Marta Reszka, Natalia Badowska, Wiktor Sosnowski, Jakub Lewandowski, Anna Karamon, Martyna Zieniewicz.

Jeszcze więcej zdjęć pod adresem : Malbork – oficjalny profil miasta