Uczniowie z Nordhorn w LO 1 w Malborku

W dniach 3 – 7 czerwca uczniowie I liceum przyjmowali gości z Gymnasium w Nordhorn. Po wizycie naszych uczniów w Nordhorn przyszedł czas na bowiem na rewizytę. Tydzień obecności gości to czas spotkań, wyjazdów no i realizacji projektu. Już od pierwszego dnia po wstępnym poznaniu miasta przyszła kolej na wieczorek powitalny  w Club Alfa. Wspólna gra w bowling oraz bilard będą z pewnością dobrym wspomnieniem. W kolejnych dniach atrakcje to to wycieczka do Gdańska oraz spotkanie z Burmistrzem Miasta Malborka Janem Tadeuszem Wilkiem. Spotkanie to rozpoczęło dzień pracy projektowej. Realizacja projektu wpisana została w program finansowany przez PWNM. Uczestnicy projektu mogli dokładnie poznać nasze miasto – zamek i pozostałe  zabytki, ciekawe miejsca oraz przede wszystkim mieszkańców.

Czas spędzony w mieście na realizacji zadań projektowych przygotowanych przy wsparciu Muzeum Miasta Malborka oraz Wydziału Edukacji Muzeum Zamkowego z pewnością pozostanie na długo w pamięci naszych gości.

W programie wizyty znalazło się też na zwiedzenie Gdańska, wycieczka do Sztutowa oraz wiele innych atrakcji. Zdjęcia najlepiej oddadzą świetną atmosferę utrzymującą się podczas całego pobytu, którą niestety przerwać musiało piątkowe pożegnanie. Mamy nadzieję, że nadarzy się jeszcze niejedna okazja do spotkań.