Wycieczka do Poznania.

Klasa 3b wraz z opiekunami odwiedziła Poznań. Oto relacja napisana przez ucznia Aleksego Słodownik:

Naszą wycieczkę do Poznania rozpoczęliśmy od zwiedzania miasta z przewodnikiem. Podczas trzygodzinnego spaceru po mieście, zobaczyliśmy wiele zabytków na terenie miasta oraz ich historię – są to m.in. wybudowany przez Jezuitów Kościół, Monumentalny Ratusz, Pręgież czy Plac Wolności. Usłyszeliśmy także o rozwoju Poznania na przestrzeni wieków, jego kupieckiej kuturze i rozroście miasta, w tym legendę o kultowych Koziołkach Poznańskich. Poznaliśmy także kryminalną stronę Poznania, która zaintrygowała i zaciekawiła nas.

Następnego dnia wybraliśmy się do Rogalowego Muzeum Poznania, w którym przedstawiono nam legendę o powstaniu znanych Wielkopolskich Rogali Świętomarcińskich oraz nauczyliśmy się je tworzyć. Następnie, poszliśmy do Muzeum Pyry, gdzie opowiedziano nam o bogatej historii ziemniaków i ich powszechnego użycia w zaskakująco wielu dziedzinach życia. Kolejnym celem naszej podróży było Centrum Szyfrów Enigma. Ukazano w nim historię kryptografii, czyli tworzenia oraz łamania szyfrów i zawartych w nich wiadomości, a następnie historię odszyfrowania Enigmy przez Polaków, co miało ogromny wpływ na dalsze losy II Wojny Światowej. Ostatnim celem naszej podróży była Palmiarnia, gdzie eksplorowaliśmy egzotyczną faunę i florę.

Wszyscy byliśmy pod wrażeniem historii Poznania i jego atrakcji turystycznych. Być może tu wrócimy zgłębiając wiedzę w murach wielu obecnych w tym mieście uczelni wyższych.