Warsztaty w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii UG w Helu.

Uczniowie klasy 2 c uczestniczyli w zajęciach w Stacji Morskiej w Helu na Helu. Warsztaty obejmowały:

1.Fizjologię nurkowania ssaków morskich- uczniowie sami doświadczali odruchu nurkowania, izolacji termicznej i wpływu ciśnienia na organizm.

2.Plastikowy problem w morzu- nasi uczniowie sami identyfikowali plastik w produktach codziennego użytku np.w paście do zębów czy balsamach do ciała.

3.Podwodny hałas jako zanieczyszczenie.

4.Sekcja ryby- zajęcia laboratoryjne i penetracja ciała ryby z izolacją układów pokarmowego,nerwowego, oddechowego.

5.Obserwacje ptaków w porcie rybackim na Cyplu Helskim.

6.Co żyje w Zatoce Gdańskiej -terenowy warsztat w postaci zaciągu włokiem wzdłużbrzeżnym i analiza zebranego materiału in situ na helskiej plaży. Jak pokazują zdjęcia młodzi biolodzy byli bardzo zaangażowani.
2 października minęła rocznica obrony Półwyspu Helskiego po napaści wojsk hitlerowskich na Polskę w 1939 roku. Hel bronił się najdłużej. Wraz z mieszkańcami Helu my też uczciliśmy pamięć o bohaterach, którzy ofiarnie walczyli w obronie naszego wybrzeża podczas II wojny światowej.