Wielki Test Wiedzy Geograficznej na UMK w Toruniu

7 kwietnia 2018 roku trzy osobowy zespół z I Liceum Ogólnokształcącego: Kacper Najda, Marcel Słomiński, Jan Zapolski- Downar wzięli udział w Wielkim Teście Wiedzy Geograficznej na UMK w Toruniu. Uczniowie są finalistami i laureatami gimnazjalnego konkursu geograficznego.

Po napisaniu testu indywidualnego w sali im. Darwina na Wydziale Nauk o Ziemi,  uczniowie wzięli udział w warsztatach grafiki komputerowej- Modelowanie 3D. W tym czasie opiekunowie młodzieży wysłuchali ciekawych wykładów nt. treści dotyczących hydrologii oraz meteorologii i klimatologii w nauczaniu  geografii w szkołach średnich. Warsztaty i wykłady prowadzili pracownicy uczelni:
prof.dr hab. Rajmund Przybylak, dr Joanna Uscka- Kowalkowska, dr Bogusław Pawłowski, dr Marcin Nowak,
mgr Radosław Golba, dr Marcin Świtoniak.

Byliśmy pod wrażeniem doskonałej organizacji oraz szerokiej oferty dydaktycznej dla uczniów szkół średnich. Na pewno geografowie i informatycy pojawią się jeszcze na toruńskiej uczelni.